Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forum Templates / Szablon Forum
12-04-2011, 03:06 PM, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-09-2012, 02:53 PM {2} przez Ron.)
#1
Photo  Forum Templates / Szablon Forum
Hello

Szablony do forum mybb przechowywane są w postaci pliku XML oraz grafik. W celu zastosowania jakiegoś na naszym forum musimy na początku wysłać grafiki do naszego katalogu domowego FTP projektu, najwygodniej skorzystać z zewnętrznego klienta FTP np. WinSCP jednak cały folder z grafikami można także wgrać przy pomocy exydora webowego WebFTP znajdującego się w panelu:


   


Dla WinSCP przerzucamy cały folder z grafikami:

   


Następnie wchodzimy do panelu administratora, wybieramy zakłądkę Menadżera plików i wybieramy opcję "Obrazki Templatowe Forum"


   


Przeciągamy metodą złap i puść cały folder w miejsce docelowe z którego korzysta forum, tak jak jest to pokazane na powyższym obrazku (wszystkie podfoldery i grafiki w nich znadjujące zostaną skopiowane)
Logujemy się do panelu administracyjnego tym razem forum będącego pod adresem twojadomena.com/forum/admin/ i wybieramy zakładkę Style i Szablony(1), następnie Nowy Styl(2) i Wybierz Plik(3)


   


Wybieramy plik *.xml będący podstawą stylu mybb. W większości wypadków należy zanzaczyć opcję: Ignoruj kompatybilność wersji gdyż mybb sprawdza integralności wersji, a ciężko z tym trafić Smile (zwykle nie ma wpływu na wygląd forum)


   


Gotowe, styl jest aktywny, można go wybrać w panelu użytkownika bądź wymusić używanie:


   


Dla Zawansowanych:
Tak zaimportowany styl można w tym momencie dowolnie rekonfigurować z poziomu tego panelu. Np. zmieniać plik css w sekcji style, bądź sam wygląd htmlowy(3) forum w sekcji Szablony(1)


   

Pozdrawiam,
Meritus


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości