Ronit.GAMES
How to use SVN / Jak używać SVN: - Printable Version

+- Ronit.GAMES (http://forum.ronit.pl)
+-- Forum: Admin Panel / Panel Administracyjny (http://forum.ronit.pl/forum-65.html)
+--- Forum: Tutorials / Poradniki (http://forum.ronit.pl/forum-66.html)
+--- Thread: How to use SVN / Jak używać SVN: (/thread-271.html)How to use SVN / Jak używać SVN: - Meritus - 29-03-2011

O tym jak rozpocząć używanie systemu SVN i jak uaktualniać pliki na swoim serwerze poprzez edycję plików na dysku lokalnym:
  • Ściągnij Klienta SVN: Sciagnij i zainstaluj program o nazwie TortoiseSVN (http://tortoisesvn.net/downloads.html), który będzie pośredniczył w ściąganiu / wysyłaniu plików do / z serwera SVN.
  • Utwórz Katalog: Utwórz na swoim dysku pusty folder o nazwie data-nazwa-twojego-projektu (np. "data-dit-ots"), kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i z pojawiających się opcji wybierz "SVN Checkout".
  • Logowanie do Panelu Admina: Zaloguj się na stronie http://admin.ronit.pl, przejdź do zakładki swojego projektu. W górnym, lewym rogu zauważysz opcję "Ustawienia Projektu", kliknij na nią, a później znów wybierz zakładkę, która nazywa się tak samo: "Ustawienia Projektu".
  • Sprawdzanie Parametrów Dostępowych: Po prawej stronie odnajdziesz kategorię, która nazywa się "Konfiguracja Źródeł skryptów serwerów", masz tam podane potrzebne dane do ściągnięcia plików na dysk: np. "svn://46.105.110.119/home/tesos/test/repo/", login, np. "admin" i hasło, np. "haslo". Wpisujesz te wszystkie dane w programie TortoiseSVN, który prosi cię o ich podanie.
  • Ściągnięcie Plików na Dysk: Po naciśnięciu na klawisz "OK" pliki powinny się ściągnąć na dysk.
  • Wysyłanie Zmienionych Plików: Pliki możesz edytować u siebie na dysku. Jeżeli chcesz je wysłać na serwer, klikasz prawym przyciskiem myszy na katalogu, który wcześniej utworzyłeś i do którego ściągnęły się pliki serwerowe i wybierasz "Commit".
  • Uaktualnianie Zmian Innych: Na tych samych plikach może pracować kilka osób jednocześnie, dlatego trzeba pamiętać aby na swoim dysku trzymać zawsze aktualne pliki. W tym celu trzeba zawsze przed rozpoczęciem pracy klikać na przycisk "Update", który uaktualni nasze pliki na dysku do najnowszych wersji.
  • Uaktualnienie Plików na Serwerze: Pliki na serwerze projektu uaktualnia się poprzez zalogowanie się na http://admin.ronit.pl/ i naciśnięcie klawisza "Update" / "Uaktualnij" w naszym projekcie.

W przypadku pytań proszę pisać na jakub.czupryna@gmail.com